Jak pečovat o pleť namáhanou nošením roušky

RouškaRoušku musíme nyní nosit při kontaktu s ostatními všichni. Chráníme tak své okolí a částečně i sebe. Pleť pod jednorázovou či textilní ochranou ovšem trpí, teplé a vlhké prostředí je navíc rájem pro nežádoucí mikroorganismy. Pleť schovaná pod rouškou se hodně potí, je tak přecitlivělá, zarudlá a mnohem snadněji ucpávají póry. Proto bychom neměli opomíjet kvalitní domácí péči.

Základem je kvalitní pravidelná očista pleti ráno a večer. Jak ji provádět?

Na pleť nejprve naneseme čistící mléko a vlhkými prsty provádíme jemnou masáž, zbytek pak odstraníme teplými vlhkými kompresemi. Kosmetika Macon nabízí mléko na velmi alergickou pleť s Aloe Vera řady Derm balance, nebo jemnou čistící pěnu řady Correcteur s vit. A. Po očistě mlékem (pěnou) pokožku ztonizujeme Macon tonik Dermbalance s Aloe Vera. Krémy pod roušky by měly být lehčí tedy hydratační, které se snadno vstřebávají pleti dodají potřebnou vodu a svěžest. Kosmetika Macon doporučuje Aloe Vera denní krém řady Dermbalance na velmi přecitlivělou pleť, HydroAlga krém s mořskou řasou, krém Hydratant s kys. Hyaluronovou. Noční péče po očistě by měla být regeneračního charakteru: Macon noční Dermbalance, krém Regenerant s kolagenem, SEA SEIDE krém s mořským hedvábím.

Stres působí na tělo a mění charakter některých fyziologických pochodů. Pokožka rychle přichází o minerální látky a stopové prvky. To se projevuje ztrátou vitality a svěžesti kůže, která je povadlejší, sušší a obvykle také mdlejší, ztrácí hutnost a pevnost. Rychleji se tvoří nové vrásky a ty stávající se výrazněji prohlubují. Je proto důležité o pleť nepřestat pečovat.